Header Image
FACE koduleht
CIC koduleht

FACE soovib häid jõule!

Print

Jahimeeste Euroopa katuseorganisatsioon soovib kõigile jahimeestele häid jõule ja head uut aastat! 
FACE tervitus

 

Jahirahu väljakuulutamine 2014

Print

Jahirahu 2014 032
17. detsembril kuulutati Tartus välja jahirahu Eesti metsadesse, mis kehtib 24.-26. detsembrini. Jahirahu tseremoonial Jaani kirikus ütles tervitussõnad Tartu linnapea Urmas Klaas ning SA Tartu Jaani kirik esimees Juhani Jaeger. Jahirahu kuulutas välja Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust.

Oma kõnes ütles Margus Puust: "Jahirahu on lisaks kõigele ka perepüha. See on aeg, kui ollakse koos lähedastega ja märgatakse üksteist. Ükski endast ja teistest lugupidav jahimees jahirahu ajal püssiga metsa ei lähe. Püssid on sellel ajal kapis luku taga. Jahimeestel on lisaks kodus pereringis aja veetmisele ka traditsioon minna koos lähedastega metsa ja viia ulukitele sobivat ninaesist. See on kena komme ja kutsun Teid kõiki seda ka selle aastal järgima! Mul on ka palve, et jäädvustaksite oma külaskäigu loodusesse ja saadaksite meile Eesti Jahimeeste Seltsi sellest fotod, et saaksime neid Seltsi leheküljel üksteisega jagada!" (pilte koos lühikese kirjeldusega ootame This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it )

Tseremooniale järgnes kontsert-multimeediaetendus "Maa hing", muusika Triinu Taul ja ansambel, valguskujunduse eest kandis hoolt Aleksander Sprohgis. 

Seejärel kogunes jahirahvas Ülikooli Kohvikus, kus esines ansambel Amanita ning kuhu oli kaetud pidulik laud. 

Fotod: SIIT
Jahirahust Aktuaalses Kaameras SIIT (29.26)

 

Jahimeeste kalender - suurepärane jõulukink jahimehele

Print

Kalender 2015 esikaas

Veel on võimalik osta jahimeeste 2015. aasta kalendri rajakaamera erinumbrit. Sobib suurepäraselt jõulukingiks. Hind 3 eurot. 

 

Huntide küttimine 18.12 seisuga

Print

Huntide kyttimine 18.12 seisugaEesti kokku:
lubatud 46
kütitud 20
küttimata 26

PDF SIIT

 

Rootslased EJSi külastamas

Print

Rootslased EJSis

9.12.2015 külastasid EJS-i Rootsi metsafirma SCA Skog AB esindajad, kes soovisid tutvuda EJS-iga ja saada ülevaade sellest, mis Eesti jahinduses toimub. Loengu antud teemal pidas EJS tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Omalt poolt selgitasid külalised Rootsi jahinduses toimuvat. Elav keskustelu kestis üle kahe tunni. Mõlematel osapooltel oli ühiseks valupunktiks hundijaht.